ShipMonk Tech Talk – Data Science v logistice

ShipMonk Tech Talks pokračují. 20. 10. 2021 vás zveme na další sraz u nás v karlínském kanclu. Tentokrát na téma Data Science v logistice. Těšíme se!

Kdo a o čem bude mluvit?

KAREL TESAŘ (Data Science Lead, ShipMonk)

Karel před dvěmi lety nastoupil do ShipMonku jako jediný Data Scientista, ze kterého vyrostl celý tým. Ten se nyní zaměřuje na optimalizaci skladových řešení, predikci poptávky nebo detekci nespokojených zákazníků. Karel vystudoval informatiku na matfyzu, prošel několika malými startupy a aktivně se věnoval organizaci středoškolských seminářů a soutěžnímu programování.

Přednáška na téma “Simulace skladů a jejich důvěryhodnost”

V ShipMonku cheme dělat rozhodnutí na základě dat a na základě toho plánovat. Pro nové myšlenky data ale často nemáme a vše zkoušet ve skutečných skladech je drahé. Proto musíme hledat alternativní řešení a zajistit věrohodnost jejich výsledků.

Karel

MARTIN PLAJNER (Head of Research and Development, Logio)

Martin rozbíhá team R&D ve společnosti Logio. Tým má za úkol udržet Logio v tempu a technologicky vyspělé. Hlavní náplní je tak hledání nových přístupů a řešení, jejich prototypování a oživování nových produktů. V rámci R&D vede i Trainees; studenty, kteří tvoří budoucnost Logia. A i díky tomu si stále snaží držet linku do vědy včetně poice na AVČR.

Přednáška na téma “Distribuční strategie, její datové podklady a large scale VRP”

Na tomto MeetUpu uslyšíme od Davida co čekat u zákazníka a od Karla co s tím ve skladu. Tak zbývá poslední otázka a to jak to k zákazníkovi dostat. Nahlédneme do toho, jak se řeší strategie distribuce a proč to není snadné. Probereme, s čím počítat umíme a s čím bychom rádi brzy počítali.

Martin

DAVID ŠVENKA (Data Science Team Leader, Alza.cz)

David vede tým Data Science v Alza.cz, zaměřený na vývoj a provoz data – driven řešení a produktů. Rád se potápí do bohatého datového ekosystému Alzy a hledá řešení obchodních problémů napříč společností. David má více než 8 let zkušeností s vývojem prediktivních analytických řešení v oblasti maloobchodu, finančních služeb, biologických věd a energetiky.

Přednáška na téma “Dopad Covid-19 na predikci poptávky”

V roce 2020 se pokazilo mnoho modelů AI/ML pro předpovídání v reálném světě. Náš také.

David

V tomto rozhovoru vám David ukáže, jak Alza.cz vybudovala platformu pro předpovídání poptávky, jak ji COVID-19 prolomil a jak byl upraven na časy COVID a post-COVID.

ORIENTAČNÍ HARMONOGRAM:

  • 17:00 – Otevírame brány
  • 17:30 – Karel Tesař – Simulace skladů a jejich důvěryhodnost
  • 18:00 – Martin Plajner – Distribuční strategie, její datové podklady a large scale VRP
  • 18:30 – David Švenka – Dopad Covid-19 na predikci poptávky
  • 19:00 – Diskuze a networking

Poznámky pod čarou:

– covid update – provedené testy, potvrzení o prodělání Covidu nebo certifikát o očkování jsou dnes už samožrejmostí

– občerstvení, dobrá nálada a super lidi taky.

Tešíme se.

Tým ShipMonk

About author:

ShipMonk RnD

ShipMonk is revolutionizing eCommerce order fulfillment by providing the most personal and attentive fulfillment solution for today’s global economy.