ShipMonk Tech Talk – Stress Less, Talk More

Stress Less Talk More pokračuje. 29.9. vás zveme na další Tech Talk u nás v ShipMonku. Tentokrát bude mluvit náš Senior SW Engineer Honza Nedbal & Filip Procházka, který vede vývoj datové platformy ve firmě Cogvio. Těšíme se!

Kdo a o čem bude mluvit?

JAN NEDBAL

Neustále nespokojený s kvalitou software kolem sebe. Napsal Balíkonoše, nakouknul do Slevomatu a před pár lety zavítal k nám do ShipMonku. Tam se nyní snaží držet kvalitu vývoje vysoko nad průměrem – od technických pohovorů po vedení Internals teamu, který krotí technologický dluh a formuje budoucí podobu ShipMonk codebase.

Přednáška na téma “Jak zkrotit nenažraný queries v MySQL”

Všichni vědí, že “index mi to query zrychlí”. Ale málokdo vám vysvětlí, jak ten index vypadá a co jeho struktura implikuje u komplexnějších SELECTů. Nabídnu vám spoustu tipů, jak se vypořádat s pomalými dotazy, ale především vám poradím, jak předcházet závažnějšímu návaznému problému – přetížené a padající databázi.

FILIP PROCHÁZKA

Programoval přes 10 let v PHP a poslední 4 roky dělá primárně v Javě. Podílel se na prvních verzích služeb Dámejidlo a Rohlík a aktuálně ve firmě COGVIO vede vývoj datové platformy shromažďující globální data o lécích a B2B SaaS toolů pro farmaceutické firmy.

Přednáška na téma “Zkušenosti s přechodem z PHP na Javu”

Podobně jako PHP má pověst šablonovacího jazyka pro bastlíře, tak Java má pověst korporátního molochu, ve kterém je utrpení cokoliv vyvíjet. A stejně jako v PHP se dají psát kvalitní a moderní aplikace, tak i v Javě je možné psát hezké aplikace bez mučení. Podíváme se spolu na zlomek možností, které nabízí svět Javy a JVM, které můžou být pro PHP vývojáře neznámé.

Poznámky pod čarou:

– Covid update – provedené testy, potvrzení o prodělání Covidu nebo certifikát o očkování jsou dnes už samožrejmostí

– Občerstvení, dobrá nálada a super lidi taky.

Tešíme se.

Tým ShipMonk

About author:

ShipMonk RnD

ShipMonk is revolutionizing eCommerce order fulfillment by providing the most personal and attentive fulfillment solution for today’s global economy.